Czytelnia online

By | niedziela, czerwca 07, 2015 2 comments
Dziś coś dla lubiących e-booki, a zwłaszcza dla studentów. O co chodzi? Otóż chciałabym Wam zaprezentować czytelnię online. Sama "zapisałam się" do niej kilka dni temu, a już mi się podoba.

książki

IBUK LIBRA to taka platforma, która współpracując z bibliotekami oferuje możliwość darmowego korzystania z jej zasobów. W moim przypadku aby zacząć korzystać z tej czytelni należało:

  • Mieć konto w zwykłej, miejskiej bibliotece.
  • Napisać maila z prośbą o udostępnienie kodu PIN (lub poprosić o to osobiście w bibliotece), podając nazwisko i numer karty.
  • Zarejestrować się na stronie libra.ibuk.pl, podając uzyskany wcześniej PIN i własne hasło.
  • Zacząć korzystać!

 IBUK to baza przede wszystkim książek naukowych i publikacji (dlatego studentom przyda się najbardziej). Co prawda zbiory nie przypominają jeszcze księgozbioru Biblioteki Jagiellońskiej i pewnie jeśli będziecie szukać bardziej specjalistycznych pozycji możecie się rozczarować, jednak zawsze warto sprawdzić.

Na szczęście w czytelni możemy znaleźć nie tylko publikacje naukowe, ale też stale powiększającą się gamę tytułów literatury pięknej. Przejrzałam pobieżnie bazę i wygląda ciekawie.

Daniel ChamowitzMiałabym ochotę przeczytać:
Mitologia estońska i liwska. Tadeusz Zubiński
Requiem dla wilka. Maria Nurowska.
Zmysłowe życie roślin. Daniel Chamowitz.

Z zasobów można korzystać za pomocą komputera, laptopa, tabletu czy smartfona. Co naprawdę fajne IBUK jest darmowy. Jeśli macie daleko do stacjonarnej biblioteki myślę, że korzystanie z takiej online jak najbardziej się u Was sprawdzi.

Koniecznie sprawdźcie czy Wasze biblioteki umożliwiają korzystanie z IBUKA.2 komentarze:

  1. Świetna sprawa.:) Chyba nie słyszałam o tym wcześniej, ale zaraz sprawdzę, czy moja biblioteka nadąża za postępem technologicznym. :D

    OdpowiedzUsuń