Kryminał na lato. W głębi lasu.

By | wtorek, sierpnia 18, 2015 2 comments
Wakacyjny obóz. Powietrze pachnie latem, całymi dniami słychać śmiechy i okrzyki dzieciaków. Mecze w piłkę, rozmowy, małe miłości, wielkie przyjaźnie. Beztroska. Niestety dla czwórki nastolatków ten radosny wyjazd skończy się tragicznie. Nocą wymykają się z obozu. Nikt nie wraca, a dwa ciała zostają odnalezione w głębi lasu.

Harlan Coben

Po 20 latach od tego traumatycznego wydarzenia, prokurator Copeland, brat jednej z ofiar, wciąż nie może otrząsnąć się z bólu. Z rutyny codzienności wyrywa go dziwne wydarzenie, ale nie zdradzę Wam nic więcej.

Coben napisał niezły thriller, trzymający w napięciu. Akcja co raz zmienia kierunek. Fabuła jest w miarę nieprzewidywalna - mimo, że kilku wydarzeń na pewno się domyślicie, to gwarantuję, że elementy zaskoczenia też będą. Czyta się szybko, nie ma zbędnych dłużyzn.

Jednak, mimo że detale odróżniają "W głębi lasu" od innych książek Cobena, ogólny schemat jest podobny. Podobni bohaterowie, podobne skupienie na akcji, bez chwili refleksji nad warstwą psychologiczną, podobna konstrukcja, styl. Jeśli komuś to nie przeszkadza, to warto sięgnąć po "W głębi lasu".

A Wy, lubicie, polecacie? Może zaproponujecie jakiś inny kryminał na lato?

                                        
W głębi lasu. Harlan Coben.

2 komentarze:

 1. Musze w koncu siegnac po cos tego autora, bo wstyd sie przyznac, ze nic jeszcze nie czytalam..

  Polecam 'Ostre Przedmioty' G. Flynn. Mysle, ze przypadna Ci do gustu:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak ja lubię, jak ktoś mi coś poleca! Dzięki, już druga od Ciebie, którą chcę przeczytać : )

   Usuń